NASZA KLASA

Jeśli myślicie Państwo, że Wasz pies, który dzisiaj na Was skacze, ciągnie jak oszalały na smyczy, łapie Was zębami, nie wraca na zawołanie, demoluje mieszkanie itp., z tego wyrośnie, że z wiekiem zmądrzeje, że ewentualnie, jeśli to nie nastąpi, to gdy skończy rok oddacie go na tresurę i odbierzecie grzecznego. Prawdopodobnie rozczarujecie się jak większość tak myślących.

Właściwe szkolenie psa to tak naprawdę jego odpowiednie wychowanie od pierwszych dni, kiedy zawita w nowym domu. Nauczenie zasad, jakie będą tam obowiązywać, nauczenie wzajemnego szacunku i zaufania. Tylko umiejętność zrozumienia psa, tylko postępowanie z nim sprawiedliwe, ale konsekwentne, tylko wysyłanie do psa czytelnych sygnałów i wskazanie mu jego ”miejsca w szeregu” oraz wyrobienie właściwych relacji i więzi między człowiekiem a jego psem, bez wzajemnej agresji, doprowadzi do tego, że u naszego boku będzie podążał prawdziwy kumpel, wierny towarzysz zabaw i obrońca rodziny.


Nie posiadam placów treningowych, hektarów łąki z nienagannie przystrzyżoną trawą, można mnie natomiast spotkać szkolącego psy pod supermarketami, na miejskich placach, skwerach, na rondach, parkingach itp., czyli tam gdzie na co dzień żyjemy z naszym psem, gdzie w niedzielę z rodziną pójdziemy na przysłowiowe lody. Cała tajemnica posiadania grzecznego psa to moim zdaniem posiadanie psa nieuciążliwego, potrafiącego się zachować w każdej sytuacji, nie zaś psa mechanicznie wyuczonego wykonywania kilku komend.Generalnie szkolę psy indywidualnie, a w lekcjach zawsze uczestniczy właściciel psa. Tak naprawdę to w dużej mierze szkolenie właścicieli, psy z reguły bardzo szybko zdają sobie sprawę z tego, czego od nich oczekuję.                           Uczę także psy właściwych kontaktów w grupie psów .